Saint-Gobain Sekurit ČR
Výzkum a vývoj

Dnes už nelze od čelního skla očekávat jen jeho prapůvodní funkci bezpečnostního prvku vpředu karosérie. Je optimální ho využít pro jeho další vlastnosti jako je třeba vyhřívání, odraz UV a tepelného záření, díky speciální akustické fólii snížit hlučnost přicházející zvenku dovnitř kabiny, umístit v něm antény a různé komunikační senzory jako například senzory pro průjezd a registraci mýtného na dálnicích, senzory varování přejetí čáry krajnice a jiné "asistenty", kteří pomáhají řidiči k větší bezpečnosti řízení vozidla.

Díky struktuře, kompatibilitě a technologii našich výrobních linek jsme jedním z kompetenčních center pro vývoj komplexních čelních a zadních skel a panoramatických střech v Evropě, ve kterém úzce spolupracujeme s našimi mezinárodními základnami ve Francii a Německu.

Nejnovější trendy vývoje automobilových skel jsou velmi úzce spjaty s poptávkou a voláním široké společnosti po výrobcích šetrných k životnímu prostředí. Saint-Gobain Sekurit reaguje svou nabídkou právě takových produktů, jež svým zaměřením a funkčností pomáhají snižovat emise CO2 u každého automobilu.

Obecně sledujeme dva přístupy:

  • redukce tepla v interiéru vozu - díky této redukci se snižuje potřeba výkonu klimatizace a tím i spotřeba paliva. Saint-Gobain Sekurit dosahuje této funkčnosti za pomoci svých produktů zařazených do portfolia DARK TINTED GLASS, tj. zatmavených skel různých odstínů, a portfolia ANTI-HEAT GLASS, tj. skel zabraňujících prostupnosti tepelného záření do interiéru vozu.
  • redukce celkové váhy vozidla - samotné snížení celkové váhy vozu má přímý vliv na spotřebu paliva a tím opět pozitivní dopady na množství produkovaných emisí CO2. Saint-Gobain Sekurit nabízí zasklení maximálně "tenké", tudíž použitá skla jsou lehčí, přičemž nedochází k jakékoliv ztrátě akustického komfortu. Žádaného výsledku dosahuje Saint-Gobain Sekurit použitím speciální akustické fólie vkládané mezi jednotlivá skla, tzv. ACOUSTIC GLASS.

© 2015 - 2021 Saint-Gobain Sekurit ČR. O stránkách, webdesign: Agionet Plzeň.